Atpūta pie Sasmakas ezera

Atpūta pie Sasmakas ezera

Protams, mūsu kempinga lielākais lepnums ir mucu mājiņas ar brīnišķīgu panorāmas skatu, bet tās savu īpašo vērtību iegūst tādēļ, ka atrodas pie un arī uz Sasmakas ezera.

Tas savu nosaukumu ieguva no Sasmakas pilsētas, ko tagad sauc par Valdemārpili. Ezers ir ļoti šaurs un garš (garums 7,2 km), vidējais dziļums ir 6,4 m. Tajā ietek Mazroja, Grava, Urga, kā arī vairāki grāvji, bet no tā iztek Mazroja.

Sasmakas ezers (arī Valdemārpils ezers, Ārlavas ezers) ir īpašs ar to, ka tam ir pārbūvēts pāri satiksmes ceļa tilts, un tādēļ Valdemārpils iedzīvotāji var lepoties ne tikai ar resnāko liepu Baltijā, bet arī ar Sasmakas ezeru, kas ir vienīgais ezers Latvijā, pār kuru ir pārbūvēts tilts. Atpūšoties mūsu kempingā, ja ir laiks un vēlme, varat aiziet apskatīties to vietu, kur ir uzbūvēts šis tilts. No kempinga līdz tiltam ir dažu minūšu gājiens. Ceļš Valdemārpils-Vandzene sadala ezeru divās daļās – Z daļā atrodas Ārlavas ezers un D daļā ir Valdemārpils ezers.

Sasmakas ezeru kā lielisku peldvietu ir iecienījuši gan Valdemārpils iedzīvotāji, gan arī uz šejieni brauc peldēties cilvēki no citām tuvākajām apdzīvotajām vietām. Tā ir viena no skaistākajām un labiekārtotākajām peldvietām novadā. Ir iespēja gan sauļoties un peldēties, gan arī atpūsties ar bērniem izveidotajā bērnu laukumā, uzspēlēt pludmales volejbolu, strītbolu, futbolu, iznomāt laivas un sup dēļus, uzcept gaļu piknika vietā. Katru vasaru šajā izveidotajā pludmalē tiek rīkoti Pludmales svētki ar dažādām sporta spēlēm.

Arī makšķernieki ir iecienījuši mūsu ezeru. Ezerā ir konstatētas 18 zivju sugas: rudulis, plaudis, līnis, zandarts, grundulis, ausleja, vīķe, karpa, sudrabkarūsa, karūsa, rauda, asaris, plicis, līdaka u.c. Ja esat kaislīgs makšķernieks, varat droši ņemt līdzi makšķeri, braucot pie mums atpūsties. Neaizmirstiet par makšķerēšanas karti, kas nepieciešama, lai varētu makšķerēt. Atpūšoties divatā, varat sarunāt, ka, kamēr vīrs makšķerē, sieva laiskojas saulītē vai atpūšas mājiņā un lasa grāmatu. Abiem būs bijis laiks sev, savam hobijam, un atpūta pavadīta kopā.

Baudot atpūtu mūsu klusajā kempingā pie Sasmakas ezera, jūs noteikti varēsiet novērtēt arī brīnišķīgos saulrietus un saullēktus. Ja sanāk notrāpīt ar viesošanos pilnmēness laikā, tad redzēsiet arī, cik skaistas ir pilnmēness naktis pie ezera. Rezervējiet savu brīvdienu datumu un brauciet ciemos!