Ķermeņa labsajūtai un veselībai – pirts un kubls

Ķermeņa labsajūtai un veselībai – pirts un kubls

Strauji tuvojas vasara, un jau pēc dažām dienām būsim gatavi uzņemt ciemos pirmos viesus mūsu izlolotajā un pavisam jaunajā klusajā kempingā “Ezermala”, kas atrodas Valdemārpilī pie Sasmakas ezera. Vēl rit pēdējie darbi, lai ikvienam viesim būtu iespēja ne tikai rezervēt nakšņošanai divvietīgu mucu mājiņu uz ezera vai četrvietīgu mucu mājiņu ezera krastā, bet arī karsēties lauku pirtī un relaksēties kublā jeb baļļā.

Lai pa īstam izbaudītu lielisku atpūtu mūsu kempingā, iesakām izmantot iespēju rezervēt pirti, kura ir veidota vienotā stilā kā visas četras mucu mājiņas nakšņošanai. Ar malku kurināma lauku pirts (mazā kompānijā līdz 8 personām) ar skatu uz ezeru ļaus ne tikai kārtīgi izkarsēties, tādā veidā noņemot no pleciem darba smagumu, bet arī baudīt romantisku noskaņu vakarā, vērojot mierīgo ezeru. Vai, domājot par lauku pirti, varat iztēlē jau sajust to patīkamo sajūtu, kad tiek uzmests gars, smaržo pirts slotiņas un šis kartums, kas piepilda pirts telpu, relaksē un nomierina? Pirts rituāli attīra ķermeni un prātu un palīdz harmonizēt tos. Pēc kārtīgas nopēršanās ar bērzu vai ozolu slotiņām ir tik labi nopeldēties spirdzinošā ezera ūdenī, un no pirtiņas līdz ezera peldvietai ir vien daži soļi.

Vēl viens veids, kā palutināt savu ķermeni, ir relaksēšanās kublā. Apsildāma ozolkoka baļļa, kas paredzēta līdz 6 personām, atrodas zem klajas debess, turpat uz pirts terases, un līdz ar to arī no turienes paveras burvīgs skats uz ezeru. Karsēšanās kublā 38-45 grādu karstā ūdenī svaigā gaisā būs ne tikai patīkams vakara noslēgums draugu vai ģimenes lokā mūsu kempingā, bet arī rūdījums veselībai – fizisko un garīgo spēku atjaunošanas process. Šis ir no japāņiem patapināts pirts veids, kas ne tikai ir kā patīkama atpūta, bet arī efektīvs līdzeklis asinsrites uzlabošanai, palīdz ārstēt dažādas nervu sistēmas saslimšanas, kā arī reimatiskas izcelsmes sāpes.

Lauku pirts vai karsēšanās kublā – tas ir tā vērts, lai atpūta kempīgā “Ezermala” būtu pilnvērtīgi izmantota! Jūsu ķermenis noteikti būs pēc tam pateicīgs par šādu lutināšanu, veselības un labsajūtas uzlabošanu.